Skip to content

Řádový Newsletter č. 69 (červenec 2023)

Na stránkách Rady velmistra je možné nalézt nové číslo řádového Newsletteru (č. 69 – červenec 2023), který vychází pravidelně čtyřikrát do roka a je k dispozici v pěti jazycích (anglicky, německy, italsky, francouzsky a španělsky).

V úvodním poselství se kardinál velmistr zamýšlí nad tím, za je v dnešní „tekuté společnosti“ místo pro Boha. Dále je reprodukován kardinálův rozhovor o možnostech papežské mimořádné diplomacie a o významu vyslání kardinála Zuppiho do Moskvy. Newsletter také přináší zprávu o budoucí kardinálské kreaci patriarchy Pizzabally a dalších čtyř členů řádu. V osobně laděném vzpomínkovém příspěvku děkuje Leonardo Visconti čestnému generálnímu guvernérovi Agostinu Borromeovi za jeho činnost pro řád.

Justice Kunc, řádový místodržitel pro Austrálii – Nový Jižní Wales (má české kořeny), hodnotí mimořádný příspěvek svého místodržitelství na obnovu poutního místa Panny Marie Palestinské v Dejr Rafatu. KRomě jiných příspěvků nalezneme i zprávu o kapitulním kostele našeho řádu v Paříži.

Back To Top