Skip to content

Řádový Newsletter č. 68 (duben 2023)

Na stránkách Rady velmistra je možné nalézt nové číslo řádového Newsletteru (č. 68 – duben 2023), který vychází pravidelně čtyřikrát do roka a je k dispozici v pěti jazycích (anglicky, německy, italsky, francouzsky a španělsky).

Úvodní velikonoční poselství kardinála velmistra, které můžete nalézt také v češtině na těchto stránkách, je pro nás cenným vodítkem jak prožívat velikonoční období. Adolfo RInaldi, čestný viceguvernér, vzpomíná na papeže Benedikta XVI.

Následující článek je věnován pompejskému světci bl. Bartolo Longovi, který byl členem Řádu Božího hrobu. Zprávy z Rady velmistra podávají plastický obraz o činnosti centrální řádové administrativy, do níž přibyl jako nový člen John Secker, emeritní místodržitel pro Austrálii – Nový Wales, který se stal viceguvernérem pro Asii, Austrálii a oblast Pacifiku.

V sekci věnované Svaté zemi naleznete mj. rozhovor s Mons. Rafikem Nahrou, týkající se postavy sv. Charlese Foucaulta a v závěrečné kulturní rubrice je představen nový pohled na Palazzo della Rovere, sídlo Rady velmistra.

Back To Top