Skip to content

Den modliteb, postu a pokání za mír: pátek 27. 10. 2023

Na závěr tradiční generální audience ve středu 18. října 2023 papež František vyzval katolické věřící, ale i „bratry a sestry různých křesťanských denominací, příslušníky jiných náboženství a všechny, kterým leží na srdci věc míru“ ke dni modliteb, postu a pokáńí za mír, především ve Svaté zemi, ale i na Ukrajině.

„Ať zmlknou zbraně, naslouchejte volání po míru chudých lidí, dětí. Válka žádné problémy neřeší, jen rozsévá smrt a zkázu. Zvyšuje nenávist, násobí pomstu. Válka vymazává budoucnost. Vyzývám věřící: postavte se v tomto konfliktu jen na jednu stranu: na stranu míru, ale nejenom slovy, ale modlitbou a naprostou odevzdaností. S myšlenkou na to jsem rozhodl vyhlásit pátek 27. října dnem postu, pokání a modlitby. Zvu také bratry a sestry různých křesťanských denominací, příslušníky jiných náboženství a všechny, kterým leží na srdci věc míru. … Prosím, bratři a sestry, pokračujme v modlitbách za mír ve světě, zvláště na mučené Ukrajině.“

Papež infomoval o tom, že ve zmíněný den se bude ve vatikánské bazilice v 18,00 konat ekumenická  hodina modlitby za mír a pokoj na Ukrajině a vyzval všechny dicéze světa, aby se k této iniciativě připojily.

Tato iniciativa papeže navazuje na den modliteb, který patriarcha Pierbattista kardinál Pizzaballa již dříve vyhlásil v katolických komunitách ve Svaté zemi na 17. října 2023.

Zdroj: Webové stránky Vatican News, 18. 10. 2023. Web cirkev,cz, 19. 10. 2023.

 

Back To Top