Skip to content

Zemřel Giuseppe dalla Torre, bývalý generální místodržící Řádu Božího hrobu

Prof. Giuseppe dalla Torre del Tempio di Sanguinetto (27. srpna 1943, Řím – 3. prosince 2020, Řím) byl italský právník zabývající se jak civilním, tak kanonickým právem. Působil mj. jako předseda Tribunálu Městského státu Vatikán (1997–2019) a rektor soukromé katolické univerzity LUMSA (1991–2014). Od roku 1991 byl členem Řádu Božího hrobu, posléze v hodnosti rytíře kolany členem Rady velmistra a v letech 2011–2017 zastával funkci generálního místodržitele řádu.

Hraběcí rodina dalla Torre se již po několik generací vyznačovala věrností papeži a Svatému stolci. Bratrem Giuseppa dalla Torre byl nedávno zesnulý velmistr maltézského řádu Giacomo dalla Torre (1944–2020).  V nedávno vyšlé knize „Papi di famiglia“, mapující dějiny jeho rodiny, sám Giuseppe dalla Torre napsal:

Vždy jsme papeže vnímali ne jako vrchol jedné instituce, ale jako její základnu, fundament. Dnes to potvrzuje papež František, který rád říká, že Církev je jako „obrácená pyramida“, jejíž „vrcholek se nachází pod jeho základnou“.

Své kondolence rodině zesnulého vyjádřil i papež František v telegramu pozůstalým, který odeslal vatikánský státní sekretář kardinál Pietro Parolin.

Zdroj: Vatican News; Facebook Rady velmistra Řádu Božího hrobu

Back To Top