Skip to content

Římská oslava svátku Panny Marie, Královny Svaté země ONLINE

O svátku Panny Marie, Královny Svaté země, řádový velmistr obvykle pořádá recepci v římském Paláci della Rovere, reprezentačním sídle Řádu Božího hrobu. Zároveň se obvykle koná i podzimní zasedání Rady velmistra.

V důsledku omezení, které s sebou přinášejí současná epidemiologická opatření, vyzval velmistr Fernando kardinál Filoni k letošnímu prožívání tohoto svátku hlubším způsobem, aby se oslav všichni mohli zúčastnit prostřednictvím komunikačních médií. V tomto duchu bude slavit mši svatou ve vatikánské bazilice svatého Petra na úmysly křesťanů a všech obyvatel Svaté země, a na úmysly rytířů a dam Božího hrobu. Mše svatá bude slavena 21. října v 11.00 hodin na oltáři Stolce sv. Petra a bude přenášena živě na facebookové stránce Rady velmistra Řádu Božího hrobu. Kázání kardinála velmistra v českém překladu naleznete na našich stránkách.

Odpoledne v 18. hodin téhož dne přijmou velmistr a generální guvernér několik vybraných hostí v Paláci della Rovere (za respektování pravidel daných pandemií) na přednášce, kterou pronese Mons. Pierbattista Pizzaballa, apoštolský administrátor Latinského patriarchátu jeruzalémského, na téma „Svatá země a Střední Východ. Současnost a možné perspektivy.“ Také tato důležitá přednáška bude přenášena – společně se simultánním překladem do angličtiny – na stránkách Rady velmistra a bude ji možné sledovat v italštině na Facebookových stránkách Rady velmistra.

Setkání Rady velmistra se odehraje prostřednictvím streamovaného setkání následujícího dne, a bude řízeno generálním guvernérem Leonardem Viscontim di Modrone.

Back To Top