skip to Main Content

Střední Východ: Svatý stolec požaduje řešení svou národů a dvou států

Dne 20. května 2020 byl arcibiskup Mons. Paul Richard Gallagher, sekretář pro vztahy se státy vatikánského Státního sekretariátu, telefonicky kontaktován Saebem Erekatem, generálním sekretářem Organizace pro osvobození Palestiny a jeden z hlavních vyjednávačů palestinské samosprávy. Erekat informoval Svatý stolec o nedávném vývoji na některých palestinských teritoriích, kde by se mohlo stát, že na ně bude jednostranně vztažena izraelská suverenita, což by znamenalo narušení mírového procesu.

Svatý Stolec v této souvislosti zdůraznil, že je nezbytně nutné respektovat mezinárodní právo a odpovídající rezoluce OSN, aby oba národy mohly žít bok po boku ve dvou státech s hranicemi mezinárodně uznanými před rokem 1967.

Svatý stolec pozorně sleduje situaci a vyjadřuje své znepokojení nad případnými činy, které by mohly následně narušit dialog, a doufá, že Izraelci i Palestinci mohou znovu a brzy nalézt možnosti k přímému jednání o dohodě za podpory mezinárodního společenství, aby mohl konečně zavládnout mír ve Svaté zemi, která je tak milována židy, křesťany i muslimy.

Zdroj: Tiskové středisko Sv. Stolce

Střední Východ: Svatý Stolec Požaduje řešení Svou Národů A Dvou Států
Back To Top